Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Wierzchowce oraz jazda na nich – co zakupić?

Człowiek usidla sobie świat od niezmiernie dawna, przystosowując go do swoich potrzeb, podporządkowując sobie rośliny oraz zwierzęta. Użytkuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony nadzwyczaj dawno temu albowiem około trzech i pół tysiąca lat przed naszą najlepszą erą. Od tego czasu towarzyszy mu nieprzerwanie. Był człowiekowi przydatny, jego siła oraz sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Aktualnie służą głównie do rekreacji oraz sportu i jako takie dalej są niezwykle atrakcyjne – wypróbuj koszulki jeździeckie. Są powiązane z człowiekiem na odpowiednie i na złe, całkiem udomowione. Nie ma już nieomalże koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są aktualnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków zamieszkuje z ludźmi oraz na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie bez wątpienia cieszą się ich towarzystwem, ale czy konie także na tym korzystają? Oczywiście, mają zapewnioną opiekę, również w przypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Niemniej jednak przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego jakichkolwiek niepewności. W drugą to oznacza czy człowiek przysłużył się koniom, nie wolno być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Lecz są naturalnie wyjątki, takie jak choćby rasa haflinger, jaka znamionuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, jaki zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY