Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

W jakich przypadkach starać się można o konsumencką upadłość

Z różnego rodzaju kredytów i pożyczek korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Lecz z rozmaitych powodów czasem przestają one takie pożyczki spłacać, co powoduje duże komplikacje w ich codziennym życiu. Szczególnie w przypadku parabanków i instytucji finansowych dług w szybkim tempie zaczyna rosnąć do wysokich kwot, zaczynają się też czynności komornicze i egzekucyjne.

Jeśli taka sytuacja utrzymuje się przez parę miesięcy i dana osoba nie będzie miała szansy na spłacenie posiadanych długów, to wnioskować może o konsumencką upadłość. Taka możliwość pojawiła się w naszym kraju w 2009 roku, co wielu osobom otworzyło szansę na powrót do unormowanego życia. Aby móc skorzystać z takiej opcji, to przede wszystkim należy być fizyczną osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej. Poza tym w przepisach jest określone, że okres niespłacania swoich zobowiązań wynieść powinien co najmniej trzy miesiące, i wówczas można myśleć o złożeniu wniosku.

Taki wniosek należy złożyć do sądu rejonowego, który sprawdza szczegółowo sytuację dłużnika i decyduje, co zrobić z tym dalej. W wielu przypadkach wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik dostanie szansę na zmniejszenie lub nawet całkowite umorzenie wszystkich długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna wystąpienia problemów, jeśli przyczyniło się do niej celowe działanie lub niedbalstwo, to wówczas decyzja będzie negatywna. Dużo na ten temat znaleźć można w internecie, wystarczy w wyszukiwarce podać hasło adwokat upadłość konsumencka i przejrzeć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY