Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Rekomendowane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA

Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej realizowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach proponowane są dla dzieci, którzy mają zaburzenia w zakresie pracy konkretnych zmysłów. Każdy opiekun, który zapisuje własne dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego podopieczny zostanie doskonale zaopiekowany i zajmą się nim certyfikowani eksperci.

Sporym atutem ośrodka pozostaje to, że każdy plan pomocowy jest ustalany na prywatnych zasadach. Za pośrednictwem stymulowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni równocześnie motorykę małą i dużą a także koordynację wzrokowo – ruchową.

Zadaniem tej terapii jest dostarczanie dziecku ustalonej liczby bodźców sensorycznych, co przekłada się na ulepszeniu integracji bodźców jakie docierają do malucha z zewnątrz, jak i z jego ciała. W pierwszej kolejności odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca na celu dobrać dopasowane ćwiczenia dla konkretnego dziecka.

Ćwiczenia odbywają się w sali do tego przygotowanej, w jakiej używany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie oraz materiały mające różną fakturę, dedykowane do stymulowania dotykowej, wzrokowej, węchowej oraz smakowej.

Proponowana terapia si śląskie przeznaczona jest na przykład do dzieci: z nadwrażliwością na dotyk, niechcących zakładać ubrań z metką, nielubiących bawić się w piasku, ciągle się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle rozbudzonych, mających kłopoty z rysowaniem, mających problemy z napięciem mięśniowym, zlęknionych i nad wyraz uwrażliwionych na głośniejsze dźwięki. Diagnoza obejmie: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z opiekunami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym gabinecie, a pedagodzy i rehabilitanci, posiadają stosowne dyplomy, potwierdzające ich uprawnienia. Jest to rekomendowany ośrodek w województwie śląskim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY