Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Odmiana zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W minionych latach coraz to trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na kupno domu lub mieszkania, taka sytuacja jest przede wszystkim widzialna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zaleconą przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego więc tak ściśle mówiąc zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto dochodowym, są w stanie posiadać tu znaczenie? Okazuje się, że nadzwyczaj ważnym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – doradca finansowy. W ogólności prościej jest zdobyć wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, wobec tego zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu lub mieszkania, bowiem ma prawo okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, oczywiście przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje ciekawa sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w rozmaitym wieku oraz iż dzieli ich dosyć gigantyczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują rozmaitą politykę przyznawania kredytu, przeważnie jest tak, iż brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeśli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki stosują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a po pewnym czasie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY