Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Oczyszczanie separatorów tłuszczu – jak się je wykonuje

Dużo firm które funkcjonują w branży gastronomicznej wykorzystuje duże ilości tłuszczu. Nie można go wylewać bezpośrednio do kanalizacji, bo może to spowodować jej zatkanie, dlatego też niezbędne zastosowanie jest wówczas odpowiednich separatorów tłuszczu. Takie separatory mają stosunkowo prostą budowę, ponieważ składają się z dużej komory, w jakiej na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach zostaje zgromadzony tłuszcz.

Dlatego też posiadając takie urządzenie trzeba regularnie wykonywać serwis separatorów, bowiem jeżeli się tego nie zrobi, to nie będzie ono skutecznie działać. Na szczęście nie powinno być z tym żadnego problemu, bowiem na naszym rynku funkcjonuje wiele firm oferujących takie usługi. Wybierając propozycję jednej z nich należy sprawdzić, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, aby nie było potem jakiś niejasności wiążących się z niedopełnionymi obowiązkami środowiskowymi.

Samo przegląd separatorów jest realizowane przy pomocy specjalistycznego pojazdu, jakim podjechać należy najbliżej jak się da, a później przy pomocy długiego węża zebrać z powierzchni znajdujący się tam tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w odpowiedni sposób, tak aby nie ucierpiało na tym środowisko. Dlatego ważne jest to, żeby zamontować taki separator w miejscu do którego będzie wygodny dostęp. Jeżeli się zrobi inaczej i firma oferująca serwis będzie musiała mocno się starać przy czyszczeniu, to być może wtedy będzie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY