Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Naturalne olejki roślinne chronią skórę

Nasze produkty do pielęgnacji skóry dla kobiet w ciąży zawierają wysokiej jakości oleje roślinne. Rzeczywiście, wyjątkowy moment wymaga szczególnej troski, a linia Weleda Mum została opracowana we współpracy z położnymi i farmaceutami, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu medycyny holistycznej. W szczególności odpowiada na potrzeby skóry w okresie ciąży i karmienia piersią.

 1. Czysty i naturalny olejek na rozstępy Weleda zawiera organiczny olejek jojoba i migdałowy, aby zachować nawilżenie skóry.
 2. Zawiera również olej z kiełków pszenicy bogaty w witaminę E oraz ekstrakt z kwiatu arniki, które poprawiają elastyczność i koloryt skóry w połączeniu z regularnymi masażami.

Dla mnie olejek na rozstępy Weleda to doskonały przykład holistycznego podejścia do ciąży – bo działa na wszystkich płaszczyznach. Dzięki tej formule bogatej w drogocenne naturalne olejki i ekstrakt z arniki, kobieta może zadbać o swoją skórę, gdy zaczyna budować intymną więź z dzieckiem.

Ute Wronn, położna w Weleda

Naturalne olejki eteryczne dla holistycznego efektu

Nasza linia Weleda Mum pachnie wyłącznie naturalnymi olejkami eterycznymi i ekstraktami roślinnymi. Zapach olejku na rozstępy Weleda ma na celu uspokojenie zmysłów podczas ciąży. Delikatny kwiatowy zapach róży, neroli i mirry delikatnie otula ciało i zmysły, dając spokój i bezpieczeństwo. Olejek do masażu Perinal Weleda zawiera mieszankę naturalnych olejków eterycznych z szałwii muszkatołowej, geranium i róży. Delikatny kwiatowy zapach pomaga zwiększyć siłę i pewność siebie.

Wskazówki dotyczące świadomej pielęgnacji ciała

Uważny i pełen miłości rytuał pielęgnacji ciała to coś więcej niż tylko pielęgnacja skóry. To wspaniały sposób na nawiązanie kontaktu z dzieckiem i przygotowanie się do jego narodzin:

 1. Poświęć czas, aby zadbać o swoje ciało i bądź świadomy siebie
 2. Masaże olejkiem na rozstępy mogą być cudownie zintegrowane z codziennym rytuałem pielęgnacyjnym. Podczas masażu zwróć uwagę na brzuch. Możesz poczuć ruch dziecka napierającego na Twoje dłonie.
 3. Masaże olejkiem do masażu krocza zmiękczają i poprawiają elastyczność skóry w okolicy krocza. Pomaga to w łatwiejszym rozciąganiu krocza podczas porodu. Masaż pomaga również zapoznać się z własnym ciałem.
 4. Pielęgnacja skóry w ciąży to nie tylko zapobieganie rozstępom i nawilżanie skóry, to także robienie czegoś dobrego dla siebie.
 5. To, co jest dobre dla przyszłej mamy, jest również dobre dla dziecka. Jeśli troszczysz się o siebie ze świadomością i miłością, zrobisz to również, gdy opiekujesz się swoim dzieckiem. JAKIE PROBLEMY POWSTAJĄ W CIĄŻY?

W czasie ciąży może rozpocząć się szereg dolegliwości związanych ze zmianą kształtu kobiecego ciała:

 1. krzywe pleców są podkreślone poprzez wygięcie odcinka lędźwiowego;
 2. środek ciężkości kobiety znacznie się przesuwa, równoważąc obciążenie i zmuszając kręgosłup do różnych ruchów kompensacyjnych

W praktyce mogą pojawić się następujące dolegliwości:

 1. BÓL PLECÓW

 2. ZŁY DLA PACHNI
 3. BÓL ŚWIĘTEJ KOŚCI
 4. BÓL SZYJKI SZYJKI

Zapalenie zewnętrznej części uda (zespół opaski) CO POWODUJE TE PROBLEMY?

Problemy w ciąży mogą powstać z 2 różnych powodów:

 1. NATURALNIE: W czasie ciąży ciało kobiety zmienia się i w niektórych przypadkach zmiany są źle tolerowane i pojawiają się opisane powyżej objawy
 2. OBECNOŚĆ PROBLEMÓW POSTACIOWYCH: Jeśli kobieta jest w ciąży i cierpi na zmiany postawy, które mogą być ciche na początku ciąży, natomiast po pewnym czasie zaczynają pojawiać się objawy i stwarzać problemy.

ALE CO SIĘ DZIEJE, JEŚLI DOSTOSOWUJEMY SIĘ?

ż, jeśli zadbamy o ułożenie pleców i miednicy w tym okresie osiągamy co najmniej 2 cele:

 1. ból jest zmniejszony i bez brania leków jesteśmy w stanie lepiej tolerować mechaniczne przemiany tego okresu
 2. lepiej przygotowujesz się do porodu, przychodzisz bardziej elastyczna i masz prawidłowe i wyrównane stawy miednicy, aby cały poród i sam poród był wygodniejszy!

W CIĄŻY KONIECZNE JEST MIEDNICA, KTÓRA SPRAWDZA DZIAŁA

Dzieje się tak, ponieważ podczas porodu i porodu dochodzi do rozszerzenia miednicy i konieczne jest, aby wszystko działało dobrze. Jeśli miednica już cierpi na zmiany postawy (które są niezwykle częste) będziemy mieć problemy również podczas porodu. Zobacz zdrowie przyszłej mamy

Na szczęście organizm z czasem ogłasza, że ​​problemy te istnieją poprzez pewne sygnały:

 1. Ból pleców

 2. Rwa kulszowa

 3. Boczny ból nóg

 4. Bóle głowy
 5. Bóle szyi

Jeśli te objawy wystąpią w czasie ciąży, konieczne jest poruszanie się i działanie w odpowiednim czasie. OTO W SKRÓCIE, JAK ROZWIĄZUJEMY TEN PROBLEM W CENTRUM. W Centrum Rehabilitacji La Fenice w Mestre radzimy sobie z dolegliwościami ciąży poprzez bardzo precyzyjną ścieżkę, która obejmuje:

BADANIE ORTOPEDYCZNE Z KONTROLĄ POSTAWY

KOREKCJA CHORÓB POSTAWY

Przede wszystkim należy dokładnie ocenić postawę i zweryfikować cechy zachodzącej zmienności postawy.

Problemy z postawą nie są takie same. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy nie ma innych problemów ortopedycznych niż postawy, które są jeszcze ważniejsze do sprawdzenia. Po prawidłowym zweryfikowaniu prac do wykonania, przechodzi się do fazy rehabilitacji, która ma na celu rozwiązanie problemu w toku i osiągnięcie pożądanego stanu mechanicznego samopoczucia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY