Podczas wyboru grzejnika łazienkowego duże znaczenie ma to, żeby wziąć pod uwagę jego typ oraz sposób działania. Grzejniki do łazienki mogą być elektryczne, wodne lub hybrydowe. Modele wodne są podłączone do systemu centralnego ogrzewania i pracują wtedy, kiedy w całym obiekcie ogrzewanie jest włączone. Elektryczne modele z kolei funkcjonują w niezależny sposób, co umożliwia ich stosowanie praktycznie bez przerwy. Grzejniki hybrydowe łączą oba te rozwiązania, co powoduje, że są wygodne i praktyczne, ponieważ można ich używać poza sezonem grzewczym, wykorzystując prąd. Oprócz samego rodzaju grzejnika, bardzo istotne jest dobranie jego mocy grzewczej do wielkości łazienki.
Zbyt słaby grzejnik nie zapewni należytego komfortu cieplnego, szczególnie w chłodniejszym okresie, za to zbyt mocny doprowadzić może do niepotrzebnego zużycia energii. Moc grzejnika powinna być zatem starannie dobrana do metrażu i specyfiki pomieszczenia. Ważnym czynnikiem podczas wyboru grzejnika będzie również materiał, z jakiego go wykonano, oraz jego odporność na działanie wilgoci.
Łazienki to pomieszczenia o większej wilgotności, z tego też powodu grzejniki do łazienki powinny być odporne na korozję. Modele wykonane z nierdzewnej stali, aluminium lub pokryte specjalnymi powłokami antykorozyjnymi mają większą trwałość i lepiej sprawdzają się w takich warunkach, tak więc warto w nie zainwestować, aby mieć później długie lata spokój. Tak wymagających kryteriów nie muszą spełniać grzejniki pokojowe, gdyż w pomieszczeniach, w których się je montuje nie ma problemu z wilgocią.
+Tekst Sponsorowany+