Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wyboru sportowego tłumika

Jedną z chętniej wybieranych przez właścicieli samochodów osobowych tuningowych przeróbek jest wymiana tłumika seryjnego na sportowy model. Tłumiki fabryczne tak się projektuje, żeby pogodzić efektywność z niskim hałasem, i to przede wszystkim komfort podróżujących jest priorytetowy. Lecz to wiąże się też z pewnym ograniczeniem mocy jednostki napędowej, jaką podnieś można między innymi wymieniając tłumik.

Jeżeli ktoś będzie jednak chciał to zrobić, to musi na kilka istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim zakup tłumika sportowego najlepiej zrobić w jakiejś firmie specjalizującej się w produkcji tego typu elementów, na przykład takie jak RM motors. Wtedy po pierwsze będzie miał pewność do do odpowiedniego wykonania, a poza tym tego, że oferowane tłumiki sportowe spełniały będą wymagania związane z obowiązującymi przepisami.

W pierwszej kolejności będzie tu chodziło o intensywność hałasu, jaki przekraczać nie może ustalonych norm. Jeżeli pojazd po założeniu tłumika sportowego będzie za bardzo głośny, to może nie przejść wtedy okresowych badań, albo podczas kontroli kierowcy zostanie zabrany dowód. Ważna jest też jakość wykonania i materiały, które do tego zostały użyte, tak aby po kilku miesiącach nie trzeba było jeszcze raz montować tego elementu. Jeśli ktoś będzie chciał, to pomyśleć może o kolejnym rozwiązaniu poprawiającym osiągi samochodu. Dość chętnie jest w ostatnim czasie także wybierany downpipe audi, który również powiększa o kilka koni moc silnika.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz