Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Magazynowe kurtyny – czym są i jakie mają zastosowanie

Praca na magazynie czy hali produkcyjnej wiąże się niejednokrotnie z tym, że cały czas jest potrzeba trzymania otwartych drzwi czy bram. Bierze się zwyczajnie z praktycznych powodów, gdyż bardzo często przez tego typu miejsce przechodzić będą pracownicy lub też jeździć różne pojazdy. Jeśli za każdym razem trzeba by było coś zamykać albo otwierać, to byłoby to mocno uciążliwe. Z kolei pozostawienie nie zabezpieczonego niczym otworu to jednak ryzyko, że odczuje się bardzo szybko w środku działanie niekorzystnych atmosferycznych czynników, przykładowo niskiej temperatury czy wiatru.

Dlatego też w takich przypadkach bardzo dobrze się sprawdzają różnego rodzaju kurtyny magazynowe. To rozwiązanie jest znane i używane od wielu lat, między innymi dlatego że jest bardzo wygodne i praktyczne. Typowe kurtyny są złożone z foliowych pasów o dużej grubości. Przez to są one wytrzymałe i dość odporne na mechaniczne uszkodzenia, a jednocześnie mają dużą elastyczność.

Mogą mieć też różną kolorystykę, w zależności od miejsca montażu i potrzeb kupującego. Dużym zainteresowaniem cieszą się przezroczyste wersje, ale jeżeli ktoś nie chce, aby było przez nie wszystko widać, to pomyśleć może o jednym z wielu kolorów. W związku z tym że tego typu paski wiszą pionowo, to można między nimi wygodnie przejść czy przejechać jakimś pojazdem, a po chwili będą one wracać do pierwotnego kształtu. Skutecznie ochraniają one przed podmuchami wiatru, różnicami temperatur czy pyłem, za ich pomocą też można dzielić pomieszczenia na mniejsze fragmenty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY