Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Leczenie depresji u młodych ludzi – psycholog dla dziecka doradza

Własnością reprezentatywną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wskazanej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń kwalifikuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, wielokrotnie zwane również lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak wielkie, że odczuwający go człowiek rozpoczyna się panicznie bać – pomóc może terapia dla dzieci gdańsk. Stąd również określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami lęku doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady strachu nie mają zakresu ciągłego, mogą jednak pojawić się niejednokrotnie w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub też ucisk w skroniach, a także często pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Osoba dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś kiepskiego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY