Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Lampa UV do paznokci hybrydowych – poznaj jej zalety!

Manicure hybrydowy w domowym zaciszu to coraz bardziej popularny wybór. Nie obejdzie się wówczas bez odpowiedniej lampy UV, która utrwali lakier, tak byśmy mogły cieszyć się udaną stylizacją przez długi czas. Jak działa lampa UV do paznokci i jaką wybrać? Podpowiadamy!

Lampa do paznokci hybrydowych – osobno czy w zestawie?

Jeśli zdecydowałaś się samodzielnie nałożyć lakier hybrydowy lub żelowy, lampa UV to konieczne urządzenie. Można kupić ją osobno albo w zestawie. Na rynku jest wiele gotowych zestawów startowych przeznaczonych do manicure hybrydowego i żelowego. Znajdują się w nich wszystkie produkty potrzebne do opracowania paznokci, lakier oraz odpowiedni rodzaj lampy UV lub UV LED. Zakup zestawu to spora wygoda i oszczędność czasu, ponieważ nie musimy zastanawiać się nad wyborem każdego akcesorium osobno. Jeśli jednak zależy nam na określonym rodzaju lampy UV lub potrzebujemy konkretnych narzędzi, których nie ma w zestawie, możemy dokupić je osobno.

Jaką lampę UV LED wybrać?

Warto wiedzieć, że lampy do paznokci hybrydowych mają różne parametry, czyli tak zwaną moc. Im jest ona wyższa, tym szybciej dana lampa UV utrwali lakier. Przykładowo: lampa UV lub lampa UV LED może mieć moc 12, 24 lub 36 W. Pamiętajmy jednak, że liczy się nie tylko szybkość, z jaką lampa UV utrwala lakier. Nie każda lampa sprawdzi się do każdego rodzaju produktu. Dlatego przy wyborze kierujmy się przede wszystkim tym, jaki lakier nakładamy najczęściej. Lampa UV sprawdzi się zwłaszcza do utrwalania hybrydy i lakieru żelowego UV. Może mieć dodatkowe funkcje, takie jak timer (programator czasu utwardzania), automatyczny wyłącznik, czujnik ruchu (przy wsunięciu ręki włącza się światło), tryb low heat, wiatraczek do odprowadzania ciepła oraz kilka trybów utwardzania (30 sekund, 60 sekund albo 99 sekund).

Jak działa lampa UV do paznokci?

Lampa UV emituje światło (promieniowanie) UV, które utwardza powierzchnię lakieru w mniej niż minutę. Czas potrzebny do utrwalenia lakieru zależy zarówno od jego rodzaju, jak i grubości warstwy oraz stopnia napigmentowania produktu. Lakiery w ciemniejszych odcieniach zazwyczaj trzeba utrwalać nieco dłużej niż te w jasnych kolorach. Niektóre lampy UV mają zaprogramowany czas utwardzania dla danego typu produktu, co znacznie ułatwia zadanie, zwłaszcza gdy lakier nakładamy samodzielnie w domu. Podczas działania na lakier światła UV może on delikatnie zmienić odcień. Nie należy się tym niepokoić, ale zawsze weźmy pod uwagę ten naturalny proces zachodzący pod wpływem naświetlania lampą UV. Dzięki utwardzeniu lakier staje się trwały, a wybraną stylizacją można cieszyć się nawet przez kilkanaście dni!

Jak długo działa lampa UV?

Lampa UV ma żarówki, które co jakiś czas trzeba wymieniać. Jeśli używamy jej na własne potrzeby w domu, zazwyczaj żarówki starczają na przynajmniej kilka miesięcy – po tym czasie warto zastąpić je nowymi. Komplet żarówek do lampy UV kupimy bez problemu w tym samym sklepie, co lampę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY