Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Kurtyny i przegrody z PCV – gdzie są używane

Współczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z różnego rodzaju materiałów wykonanych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem liczne zalety, i z tego też powodu stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego postacią są różnego rodzaju folie, mające naprawdę szerokie zastosowania. Po pierwsze folia PCV jest bardzo elastyczna, a równocześnie wytrzymała i trwała.

Nawet zginanie wiele racy nie powoduje jej pęknięcia, a równocześnie wykazuje ona dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia. PCV posiada również niski współczynnik cieplnej przenikalności, dzięki czemu może stanowić doskonały termiczny izolator. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy kolejnym niezwykle popularnym wykorzystaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Mają one postać zachodzących na siebie pasków, przez jakie po przesunięciu można przejechać wózkiem albo przejść.

Jednocześnie w stanie spoczynku paski przylegają do siebie dokładnie, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużą zaletą jest również to, że poszczególne paski mogą mieć rozmaite kolory. Standardowo są one robione z przezroczystego materiału, lecz jest też możliwość zabarwienia ich na jedną z kilku barw. Widocznym w mniejszym stopniu, lecz bardzo ważnym miejscem zastosowania folii PCV są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emisją niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, bowiem folia o grubości jedynie połowy milimetra zatrzymuje praktycznie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY