Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Który typ opału będzie najlepszy na zimę

W naszym klimacie zimą często się pojawiają temperatury poniżej zera, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa odpowiednie ogrzewanie. Mieszkańcy bloków najczęściej mają je zapewnione albo z jakiejś ciepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, zaś mieszkańcy domów o wszystko muszą zadbać sami. W domach instaluje się rozmaite rodzaje pieców, w dalszym ciągu często spotkać można kotły na paliwa stałe, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, jaki rodzaj opału zostanie zastosowany, zależało będzie od konstrukcji pieca i posiadanych parametrów.

Poszczególne odmiany opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym względem także trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zakupami. Bardzo dobre parametry jeśli chodzi o cieplną wydajność posiada ekogroszek. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania odbiorcy dostają produkt niezwykle wydajny, zużycie jakiego jest chyba najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Dużo tańszy, ale też i mniej wydajny jest pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj opału uznawany jest za ekologiczny i nowoczesny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki niskiej wilgotności drzewny pellet ma znacznie większą wydajność niż drewno, a poza tym charakteryzuje się niewielką ilością popiołu oraz siarki. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena, wynosząca ponad dwa razy mniej niż cena węgla, lecz z uwagi na wartość opałową potrzeba go będzie też dwa razy więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY