Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Które żarówki do auta?

Nikt z nas nie ubóstwia jeździć autem posiadając ograniczoną widoczność. Po pierwsze jest to niezmiernie niebezpieczne, szczególnie w ciągu nocy i jesiennych oraz zimowych miesięcy. Po drugie zmusza nas do większego wysiłku, co może doprowadzić do uszkodzenia stworzonego przez nas organu wzrokowego. Najczęściej w pojazdach używane są żarówki o napięciu od sześciu do dwudziestu czterech V. Te pierwsze wykorzystuje się w jednośladach, drugie w autach ciężarowych. Po środku plasują się te stosowane w samochodach osobowych, w których napięcie sięga dwunastu V.

Na rynku mamy dostępnych wiele typów żarówek automobilowych. Jednym z nich są żarówki hb4. Jest do jednowłóknowa żarówka przeznaczona do świateł mijania, inaczej krótkich. Niewątpliwie jej rozmaite rodzaje są użytkowane w przeróżnego rodzaju samochodach. Jakakolwiek marka ma dobrane właściwe jej wymiary. Nadają się one do przednich reflektorów.

Na ogół są one żarówkami ksenonowymi. Są one niezwykle trwałe, ich użytkowanie starcza na właściwych parę miesięcy. Przy okazji ich cena nie jest wygórowana. Światła ksenonowe w samochodach spełniają rolę świateł mijania. Do ich funkcjonowania konieczny jest bezsprzecznie zakup odpowiednich żarówek – znajdziesz je na LED P21W. Nie potrzebują one tak oznaczanego rozgrzania oraz rozświetlenia się. To naturalnie dzięki ksenonowi, który został w tej żarówce użyty jako gaz zapłonowy, żarówki ksenonowe dają światło o takiej intensywności, jaka będzie występowała przez cały czas jej ich wykorzystywania. Lampy z żarówkami tego rodzaju są bardziej skuteczne niż lampy halogenowe. Dają one znacznie więcej światła w krótszym czasie oraz pobierają o wiele mniej energii.

Producenci lamp ksenonowych gwarantują długą żywotność żarówek, która jest często porównywana nawet z żywotnością auta. Niestety w miarę upływu czasu żarówki te tracą odrobinę na mocy i dają mniej intensywne światło. Lampy z żarówkami ksenonowymi potrzebują paru sekund aż zaświecą całą mocą, w związku z tym z reguły montowane są jako światła mijania. Te drogowe są sztampowymi lampami halogenowymi. Ewidentnie nie od początku istnienia aut żarówki ksenonowe są w nich używane. Swoje tryumfy zaczęły święcić wówczas w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY