Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Króćce pomiarowe – do czego się je stosuje

Instalacje gazowe i hydrauliczne wymagają nieustannej kontroli, czy coś się z nimi nie dzieje. Szczególnie jest to ważne w zastosowaniach przemysłowych, w jakich niewielka nawet awaria może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego też bardzo duże znaczenie mają w takich układach pomiary najważniejszych wartości, co pozwala zdiagnozować awarie i nieszczelności. Przy takich pomiarach są stosowane rozmaite techniki, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, jakie są z jednej strony tanie i proste w instalacji, a z drugiej pozwalają na precyzyjny pomiar temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Elementy te dostępne są w wielu rozmaitych odmianach i rodzajach, dzięki czemu raczej nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniego. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, wystarczy mu podesłać dokładną specyfikację po ustalonym czasie dostać zamówione części.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy jest zrobiony z dobrze dobranych materiałów, także pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on także być odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zapewnić dużą wytrzymałość mechaniczną. W pewnych przypadkach wykorzystuje się stal nierdzewną, lecz również i specjalistyczne odmiany stali mające dużą odporność na działanie kwasów. Średnice króćców pomiarowych są przeważnie zestandaryzowane, dzięki czemu typowe modele wykorzystać można w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY