Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jakim sposobem przyzwyczaić pieska do zostawania w domu – szkolenie czworonogów pomoże

Pies, jaki nie znosi zostawać sam w mieszkaniu to dla właściciela nie lada kłopot. Pies zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc subtelnie – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko naokoło, nagminnie także załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę sprzątania, a do tego jeszcze ma obowiązek przysłuchiwać się skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia przeważnie ma swoje podłoże w czasie szczenięcym – nie jest wykluczone, iż pies przeżył coś, co wywołało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? W szczególe pieska do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeżeli właściciel w zbytni sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Wolno rozpocząć od bardzo prostych ćwiczeń takich jak zamykanie czworonoga samego w pokoju na parę minut albo wybrać się na wyjątkowe szkolenie aby zdobyć pomoc – szkolenie psów ursynów. Ponadto nie wolno również pozwalać psu na gryzienie przeróżnych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania można zabrać najpierw psa na dłuższy spacer – niech się dobrze wybiega i zmęczy.

Wychodząc, należałoby zostawić mu jego ulubione zabawki. Zawodowcy są zdania, iż jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien i w następnej kolejności sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zgłosić się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, przenigdy nie musimy troskać się, że nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY