Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu zębów

Większość z nas słyszy od dziecka, że koniecznie trzeba dbać o swoje zęby, najlepiej je myjąc co najmniej dwa razy dziennie. Ale równie istotne jest to, żeby przeglądać je też regularnie u dentysty, co pozwoli oszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, żeby tego typu przegląd był robiony co najmniej raz na rok.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych trzeba będzie zapłacić za niego jakąś niewielką opłatę. W czasie takiego przeglądu stomatolog sprawdzi dokładnie stan wszystkich zębów, ale też i reszty jamy ustnej, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeśli znalezione zostaną jakieś dziury, to z reguły będą one niewielkie i bardzo łatwe do zaplombowania.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to ewentualne konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż 300 złotych. Ale jeśli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba wykonać leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie następny tysiąc złotych, czyli parę razy więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stany zapalne, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A całkowite zaniedbanie w skrajnym przypadku może doprowadzić do wyrwania zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy przynajmniej raz na rok odwiedzić dentystę. Jeśli ktoś nie posiada swojego, to może poszukać w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła ukruszony ząb dostanie listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY