Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Na www.madmat.sk znajdziesz dużą liczbę odkurzaczy przemysłowych lub mokro-suchych w różnych cenach i jakościach. Postaramy się doradzić, jak wybrać odpowiedni odkurzacz przemysłowy.Odkurzacze przemysłowe są na ogół większe, głośniejsze, bardziej toporne niż domowe, ale są trwalsze i mają wyższą wydajność.

Można je stosować wszędzie tam, gdzie odkurzacz domowy nie ma wystarczającej mocy, albo istniałoby ryzyko jego szybkiego zniszczenia. Może być stosowany w garażach, warsztatach, na budowach, ale także na zewnątrz, do odkurzania samochodów, czy jako urządzenie ssące z podłączeniem do elektronarzędzi.

Odkurzacze przemysłowe można podzielić według kilku kryteriów:

workowe / bezworkowe odkurzacze

Niektóre odkurzacze przemysłowe mogą być również używane jako odkurzacze bezworkowe. Są to odkurzacze wyposażone w wysokiej jakości filtr harmonijkowy, który zapobiega uszkodzeniu silnika odkurzacza przez odkurzany pył. Najlepsze odkurzacze są wyposażone w maksymalnie dwa filtry. Np. Odkurzacz Metabo ASR 25 L SC. Do odkurzania bardzo drobnego pyłu (np. pyłu ze szlifowania płyt gipsowo-kartonowych) zalecamy mimo wszystko użycie worka.

Wydłuży to żywotność nie tylko filtra, ale i całego odkurzacza. Odkurzacze, które nie są wyposażone w filtr harmonijkowy, muszą również używać worków. Ich cena zakupu jest niższa, ale przy częstym użytkowaniu cena worków powoli zbliża się do poziomu odkurzaczy bezworkowych. Lepiej używać toreb na muchy niż toreb papierowych. Papier zatyka się szybciej i dlatego należy go częściej wymieniać.

czyszczenie filtra

Bardzo ważną cechą ułatwiającą użytkowanie odkurzacza jest czyszczenie filtra. Istnieje kilka opcji czyszczenia filtra: automatyczne czyszczenie filtra – filtr jest częściowo strącony lub przez strumień powietrza automatycznie w pracy bez konieczności przerywania pracypółautomatyczne czyszczenie filtra – w celu oczyszczenia filtra konieczne jest przerwanie pracy, przekręcenie pokrętła rozpocznie stukanie lub przedmuchiwanie filtra bez czyszczenia filtra – filtr należy wyjąć z odkurzacza i wyczyścić ręcznie

odkurzanie na sucho/mokro-sucho

Większość odkurzaczy może być używana tylko do odkurzania na sucho. W ofercie znajdują się również odkurzacze, które mogą służyć zarówno do odkurzania na mokro, jak i na sucho. Przy odkurzaniu na mokro konieczne jest wyjęcie worka. Odkurzacze wyposażone są w pływak lub czujnik poziomu wody. Więcej na stronie internetowej https://prawy.pl/115128-gdzie-kupic-odkurzacz-bezprzewodowy-dyson-cyclone-v10-absolute-i-dlaczego-warto/

objętość pojemnika

Do odkurzania garażu lub domku wystarczy odkurzacz z pojemnikiem od 15 do 20 litrów. Do odkurzania gruzu lub trocin polecamy odkurzacz z większym pojemnikiem, abyś nie musiał go ciągle opróżniać i przerywać pracy.

cechy szczególne. Niektóre odkurzacze mają dodatkowe funkcje, które zdecydowanie warto rozważyć. Gniazdko robocze: do gniazdka można podłączyć osprzęt elektryczny, m.in. piła, maszyna do rowkowania i tym podobne. Po włączeniu odkurzacz uruchamia się automatycznie. Po wyłączeniu elektronarzędzia odkurzacz wyłącza się po kilku sekundach.Funkcja wydmuchu: możliwość ustawienia przepływu powrotnego powietrza. Użyteczne m.in. zdmuchnąć stół warsztatowy, wyczyścić narzędzia lub zdmuchnąć opadłe liście.

Regulacja mocy: moc ssania można regulować w zależności od odkurzanego materiału.

Aby uzyskać bardziej konkretny pomysł, moglibyśmy podsumować wybór odkurzacza przemysłowego w trzech punktach.

1. hobbystyczne zastosowanie w domu lub w garażu:

Do tego celu można wykorzystać odkurzacze podstawowe (do 1000W). Ich zaletą jest niska cena zakupu (ok. 100 €). Są to najczęściej odkurzacze, w których konieczne jest zastosowanie worka filtrującego, aby zapobiec jego zniszczeniu.

2. warsztaty odkurzania lub na budowach:

Odkurzacz jest wyposażony w jeden lub więcej filtrów harmonijkowych i może być również używany jako filtr bezworkowy. Jednak zawsze zalecamy używanie worka na drobny pył. Wydłuży się zarówno żywotność filtra, jak i samego odkurzacza.

3. dla wymagającego codziennego wdrożenia:

wydajny odkurzacz o mocy od 1400 W, bezworkowy, z automatycznym lub półautomatycznym czyszczeniem filtra. Dużym plusem jest gniazdo do podłączenia elektronarzędzi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY