Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jak kreować pożądany wizerunek firmy – torby ekologiczne

Dziś w niejednym punkcie sprzedaży możemy się spotkać z eko artykułami. Charakteryzuje je znacząca różnorodność ze względu na własny ekologiczny charakter. Co poniektóre z punktów sprzedaży są ściśle przypisane ekologicznym towarom. Stworzona przez nas wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma i niejednokrotnie nie przywiązujemy uwagi do oznakowań odnajdujących się na opakowaniach.

Aczkolwiek symbole te mają obszerne znaczenie oraz nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – również, jeżeli gra toczy się o torby ekologiczne, jak torby bawełniane producent. Oznakowań tych jest nadzwyczaj wiele i warto choćby część z nich poznać.

Kiedy tak właściwie przy artykule zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny artykuł należy do żywności, jaka spełnia niezwykle surowe normy i nie jest to towar z importu. Symbol mu przydzielany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol opisuje Błękitnego Anioła oraz jest on przyznawany przeróżnym artykułom ekologicznym.

Oznaczenie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeżeli spotkamy żywność, jaka pochodzi od zwierząt, bądź też roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem określanym mianem Bio Hellas. Następny będzie sporo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie mówią nam, iż opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwstawnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne mają swoje oznaczenie oraz mówią nam o opakowaniach, które ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Minionym wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY