Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jak dobrze wybrać tablicę edukacyjną dla dziecka

Jedną z popularniejszych edukacyjnych zabawek w ostatnich czasach stały się tablice manipulacyjne. Tablice te są niezwykle proste do wykonania, a jednocześnie doskonale przykuwają uwagę dzieci i mocno rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Wytwórcy takich tablic oferują ogromną ich różnorodność. W sklepach można znaleźć tablice małe i duże, o paru    czy nawet parudziesięciu elementach.

Elementy takich tablic również mogą być niezwykle różnorodne, dzięki temu rodzice dobrać mogą taki ich układ, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach mogą kończyć na więcej niż tysiącu. W dużej mierze są uzależnione od wykonania i od tego, co na nich jest przymocowane. Ale taka tablica manipulacyjna zostać również może zrobiona samodzielnie. Jeśli ktoś posiada odrobinę zdolności manualnych, to bez większego problemu poradzi sobie z czymś takim. Przede wszystkim rozpocząć należy od znalezienia odpowiedniej bazy.

Wykonana ona może być z deski drewnianej, bardzo dobrze nadaje się też na to sklejka o odpowiedniej grubości. Sklejkę czy deskę należy przyciąć do odpowiedniego wymiaru, a następnie zeszlifować dokładnie wszystko, żeby nie zostawić żadnej ostrej krawędzi. Po pomalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą można się zabrać za przykręcanie elementów. Te zaś mogą być bardzo różne, zależnie od tego co zostanie znalezione. Bardzo dobrze będą się tu sprawdzać rozmaite koła zębate, pokrętła i przełączniki, jakie uczą dzieci nowych ruchów, jednocześnie ucząc wytrwałości i cierpliwości.

Na takiej tablicy można też przyczepić przedmioty wyposażone w klawisze, przykładowo telefon, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeśli rodziców nie przerażają hałasy, to można też pomyśleć o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, elementy te świetnie będą stymulować słuch dziecka. Decydując się na taką opcję pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla maluchów, dlatego nic nie może od niej odpadać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY