Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Jak dbać o zdrowie całej rodziny?

Obecna sytuacja kryzysowa spowodowana pandemią wirusa Covid-19 uwypukliła kruchość podstawowej potrzeby człowieka: zdrowia, które wraz z organizacją opieki i pomocy społecznej znajduje się obecnie w coraz większym stopniu w centrum uwagi mediów, i nie tylko!

Według badania BVA Doxa, przeprowadzonego na zlecenie Europ Assistance Italia, istnieje wiele obaw i lęków. Pierwszą obawą jest brak powrotu do doskonałego zdrowia po okresie choroby. Na drugim i trzecim miejscu znajduje się strach przed brakiem możliwości opieki nad członkami rodziny oraz niepokój związany ze zbyt długim oczekiwaniem na ważne badania i wizyty lekarskie.

Wyłania się z tego ogólne niezadowolenie z niedostatku środków oferowanych przez publiczną służbę zdrowia. Ale kwestia opieki domowej jest również niezwykle delikatna, ponieważ w pewnych warunkach jest to konieczność, która wymaga odpowiedniej i dobrej jakościowo reakcji.

Strach przed chorobą, troska o samopoczucie bliskich

Z jednej strony zajmowanie się dziećmi, a z drugiej opieka nad rodzicami i dziadkami, których trzeba wspierać w codziennych czynnościach: to podwójna obecność, która wymaga ciągłej uwagi. Jest to złożony scenariusz rodzinny, w którym panuje delikatna równowaga.

W jaki sposób znajduje to odzwierciedlenie w życiu codziennym? Codzienne wypełnianie obowiązków zawodowych i domowych przy jednoczesnym stawianiu na pierwszym miejscu potrzeb dzieci i seniorów wymaga doskonałych umiejętności organizacyjnych i ogromnej energii. Nie tylko to, ale także obciążenie stresem ostatnich kilku miesięcy pandemii, zarówno pod względem troski o zdrowie, jak i praktycznych potrzeb życiowych, jeszcze bardziej utrudnione przez narzucone obecnie ograniczenia, które głęboko zmieniają tkankę społeczną i międzyludzką. Zobacz https://www.minedu.sk/op-vzdelavanie-esf/

Znaczenie prewencji, co mówi nam analiza Doxa

Kto jest w stanie, w razie potrzeby, sam zająć się opiekunem i zorganizować potrzeby związane z opieką nad gospodarstwem domowym? Odpowiedź na takie pytania jest często odkładana do ostatniej chwili, kiedy sytuacja jest już awaryjna.

Myślenie o odpowiednich rozwiązaniach jest trudniejsze, gdy doświadczamy problemu, dlatego czynnik czasu jest kluczowy, szczególnie w przypadku zdrowia. Ma to dwa bezpośrednie skutki: po pierwsze, ochrona własnego zdrowia poprzez ukierunkowane badania okresowe, a po drugie, stworzenie sieci wsparcia, dzięki której w razie potrzeby można liczyć na dane referencyjne i konkretną pomoc.

Dane, które wyłoniły się z analizy Doxa, pokazują, że punktami odniesienia wybieranymi w celu uzyskania informacji na tematy związane ze zdrowiem są: lekarz rodzinny, który jest pierwszym punktem kontaktu dla 71% badanych, a następnie lekarz specjalista i farmaceuta. Jednym z istotnych czynników, które je łączą, jest zaufanie. Możliwość polegania na bezpiecznych rękach pozwala ze spokojem stawić czoła kruchości choroby i łagodzi stres towarzyszący członkowi rodziny w trudnej sytuacji.

Ponownie, zgodnie z danymi wynikającymi z analizy Doxa, w 90% przypadków ludzie zwracają się po poradę do tych trzech osób, a także do Internetu (69%), gazet i sieci społecznościowych. I to właśnie wsparcie technologii, od sieci po pomoc na odległość, pozwala nam zastanowić się nad koncepcją opieki zdolnej do zintegrowania różnych narzędzi w celu zwiększenia bliskości z osobą, nawet jeśli tylko wirtualnej.

Potrzeba dzielenia się wiedzą i odpowiedzialnością jest rzeczywiście kluczową kwestią, aby móc myśleć o medycynie spersonalizowanej, nowym modelu opieki zdrowotnej skoncentrowanym na osobie i „dostosowanym” do potrzeb pacjenta.

Eura Health 360°

Aby zaoferować odpowiednie rozwiązanie dla potrzeb całej rodziny, rozumianych jako potrzeba spersonalizowanej medycyny i wsparcia opiekunów, Eura Salute 360° firmy Europ Assistance została zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby dorosłych, dzieci i osób starszych. Pakiet podstawowy Assistenza Daily to propozycja pomocy 360°, która obejmuje pomoc w życiu codziennym, opiekę domową i indywidualne doradztwo w zakresie ukierunkowanej opieki z wykorzystaniem menedżera opieki i trenera medycznego.

Usługi lekarza rodzinnego mają na celu zapewnienie wsparcia w życiu codziennym, z naciskiem na profilaktykę i pomoc w opiece nad starszymi krewnymi.

Codzienna pomoc

Z pakietem podstawowym Assistenza nel quotidiano (Pomoc w codziennym życiu), możesz skorzystać z szybkiej usługi cyfrowej, dzięki platformie Myclinic, która pozwala na kontakt z lekarzem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również za pośrednictwem wideokonsultacji, otrzymać potrzebne leki bezpośrednio do domu i uzyskać dostęp do sieci dentystów, fizjoterapeutów i centrów medycznych po obniżonych stawkach. Pakiet Home Assistance zapewnia wsparcie lekarzy, pielęgniarek, opiekunek do dzieci, pomocy domowych i opiekunów zwierząt bezpośrednio w domu.

Ponadto, dzięki Care Manager, można skorzystać ze spersonalizowanego planu pomocy w przypadku choroby lub urazu starszego członka rodziny, natomiast dzięki Medical Coach można skorzystać z usługi orientacji w celu określenia spersonalizowanego programu profilaktycznego oraz zarezerwować wizyty i badania w ośrodkach, z którymi została zawarta umowa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY