Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Honda Civic – wypróbuj, w jaki sposób dbać o silnik?

Niezwykle znaczącym detalem pracy silnika jest elastyczność. Musimy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy efektywne wyprzedzanie. W wypadku porównania tych samych samochodów o pokrewnej pojemności i mocy najistotniejszym detalem różnicującym je będzie właśnie elastyczność. Dla szablonowego użytkownika samochodu świadczy ona możliwość płynnego przyspieszenia od najniższych obrotów na danym biegu do najwyższych. Mierzymy ją w Nm, innymi słowy newtonometrach. To jednostka skonstruowana umyślnie dla określenia tego parametru. W codziennej jeździe ważna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W wozach, w jakim miejscu mamy mały moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku dużych obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Dlatego również ważne jest, by płynnie przemieszczać się i nie troskać się o wyprzedzanie wybranie w najwyższym stopniu dużego momentu obrotowego, który zapewni nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, gdy zastosujemy jak wyeliminować zgrzyty przy zmianie biegów. Jednym z najważniejszych detalów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak ekspresowo będziemy mogli uzyskiwać optymalne prędkości i nasycać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej możemy przyspieszać na jednym biegu. Najświeższe rozwiązania w skrzyniach biegów obok popularnych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Cechą charakterystyczną jej budowy jest przeznaczenie podwójnego sprzęgła. Jest to wymysł niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w którym została zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wówczas było wiadome, iż budowa oraz działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie oraz coraz to więcej wozów będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Podstawą działania skrzyni biegów DSG jest przeznaczenie nadmienionego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Jak najbardziej sześciostopniowe zestrojenie całości jest bardzo dobre i efektywne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY