Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Folie używane w branży ogrodniczej – jakie są ich podstawowe rodzaje

Hodowla warzyw i kwiatów w naszej strefie klimatycznej wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, w szczególności wiosną. Niskie temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na rozwój, z tego też powodu branża ogrodnicza stosuje powszechnie różnego rodzaju tunele pokryte foliami. Całkiem niedawno jeszcze zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, jednak tworzywa sztuczne są znacznie tańsze niż szkło, a dają podobny zakres funkcjonalności. Aktualnie na rynku jest dużo modeli tego typu folii, tak więc raczej nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się wieloma parametrami technicznymi, z których najistotniejsza jest wytrzymałość.

W zależności od tego ile będzie się chciało używać tego typuj folii, to pasuje zakupić dobrze dobrany produkt. Folie Warte Polymers przeznaczone na kilka lat posiadają większą grubość, niejednokrotnie mają też różne dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze od tradycyjnych, ale mogą mieć nieco gorsze parametry świetlne.

Przy wyborze folii jest to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Aby zagwarantować roślinom optymalne warunki na rozwój jest zalecane, żeby przepuszczalność światła wynosiła co najmniej dziewięćdziesiąt procent, wtedy będzie można zapewnić roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza zabezpiecza ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY