Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
1

Czy przyjmowanie suplementów diety i peptyd jest bezpieczne?

Czym są suplementy? Są to poboczne substancje obejmujące mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w dobrej, wskazanej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w okresie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to także przyjmowaniem różnych lekarstw oraz stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je więc uzupełnić suplementami. Ciekawą opcja są również ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy również są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Niewątpliwie, nie ma mowy o tych dopingujących, lecz jedynie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – też powinni zażywać suplementy. Przeważnie zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – innymi słowy makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – czyli mikroelementy. Do zwyczajnego funkcjonowania organizmu człowiek pragnie 46 mikro i makroelementów, z których 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe szczegóły w należytych proporcjach. Można je kupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeśli jednak nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów przyjmować. Dla sportowców, których wysiłek pochłania wiele energii, suplementy wyglądają nieco inaczej. Preparaty pomocnicze to pomiędzy innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy i witaminy. Suplementy są wobec tego potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, jednakowoż decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez doktora.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY