Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Czy energetyczne świadectwo jest obecnie obowiązkowe

W ciągu najbliższego czasu posiadaczy starszych mieszkań i domów czeka następna poważna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o zrobienie świadectwa energetycznego, jakie się stanie obowiązkowe dla każdego budynku. Jeżeli ktoś zamierza tego nie robić, to musi być świadomy że naraża się w ten sposób na grzywnę wynoszącą nawet do pięciu tysięcy.

Takie Świadectwo energetyczne to nic innego jak dokument, który informuje o zapotrzebowaniu budynku na energię, wiążącą się zarówno z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak również oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A wszystko to w dużej mierze uzależnione jest od stanu technicznego i zastosowanych materiałów i technologii. Zgodnie z przepisami Świadectwa energetyczne muszą zawierać szereg ważnych informacji. Przede wszystkim w takich dokumentach muszą się znaleźć aktualne zdjęcia frontowe obiektu, a także dokładny plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Potrzebna też będzie informacja na temat tego, jak grube i czym ocieplone są ściany i stropy, a także z czym sąsiaduje dany lokal. Z ważnych informacji trzeba jeszcze wymienić sposób ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej użytkowej wody. Ważnym elementem każdego takiego certyfikatu są wyliczenia zrobione przez wykonującą go osobę. Takie wyliczenia opierają się na podanych przez właściciela informacji, dlatego nie można tu przekazać fałszywych danych. Jeżeli , to certyfikat będzie nieważny, a poza tym można się narazić na karę finansową.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY