Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Czemu podczas budowy domu jest potrzebna pomoc geodety

Budowa wymarzonego domu wiązać się będzie z wieloma obowiązkami. Nie da się tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, wylać je i zacząć budować ściany. Trzeba również współpracować z kilkoma specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna na różnych etapach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to aby poznać dokładnie jej granice. Przyda się to też do postawienia ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych kłótni z którymś z sąsiadów. Mając znaleziony plan domu trzeba go odpowiednio ułożyć na działce. To również będzie zadanie geodety, który wszystko zrealizuje opierając się na mapie projektowej. Na mapie należy umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też wszystkie przyłącza.

Jeśli dokumentacja zostanie zatwierdzona i właściciel uzyska zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie wyznaczyć należy na obszarze działki miejsce, w którym budynek zostanie postawiony. To także będzie należało do obowiązków geodety, który musi w tym celu zamontować w gruncie specjalne znaki. Są one bardzo ważne, ponieważ w oparciu o nie będą wykonywane fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie poszczególnych instalacji, jeżeli przebiegać one będą pod ziemią. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na budowie, już po jej zakończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i zobaczyć czy wszystko zostało wykonane zgodnie z planem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY