Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
0

Czemu korek dobrze się sprawdza przy wykończeniu wnętrz

Jeżeli ktoś miał kiedykolwiek w ręce korek po winie czy szampanie, to zapewne pamięta, że jest on lekki i elastyczny. Tradycyjne korki wykonywane są z kory specjalnego gatunku dębów, jakie rosną przede wszystkim w Portugalii i Hiszpanii. Jak okazuje się jednak, różnych możliwości na wykorzystanie bardzo ciekawych właściwości korka jest dużo więcej. Bardzo powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża zajmująca się wykończeniem wnętrz.

Świetne parametry techniczne chociażby mają podkłady wykonane z korka. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, przez co gwarancją długie lata bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie dużą izolację termiczną i wytrzymałość, co znacząco wpływa na komfort mieszkania. Jeżeli ktoś będzie chciał, to do paneli może też zastosować od razu korkowe listwy, także one bowiem wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko.

Jak się okazuje, coraz częściej korek także się pojawia jako panele naklejane na ściany. Ogromne zróżnicowanie jeżeli chodzi o wzory i barwy sprawia, że można w ten sposób tworzyć ciekawe i oryginalne aranżacje. Które zapewniają jednocześnie odpowiedni mikroklimat w środku, bowiem korek z jednej strony dobrze izoluje i ociepla, a równocześnie chroni przed nadmierną wilgocią i rozwojem grzybów i pleśni. Dlatego też jeśli ktoś szuka niebanalnego pomysłu na swoje wnętrze, to powinien rozważyć na przykład produkty z korka. A sklepy, które mają takie w ofercie znaleźć można w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła korek na ścianę w rolce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY